Trail foto

Baba cross & Kořenáč

Partner trasy

Trasa začíná u brněnské přehrady, na velkém parkovišti. Hned po nasednutí na kolo opouštíte rušnou oblast přehrady. Přilehlým lesíkem a následně mírně stoupající cestou po louce směřujete na Kníničky. Přejedete hlavní silnici a sjedete krátkým hupem do lesa přírodního parku Baba. Napojíte se na modrou turistickou značku a začnete sbírat první významnější výškové metry, profil se láme až na rozcestí s cyklotrasou směrem na Jinačovice. Cestou nahoru i pak dolů po bikové cyklostezce do Jinačovic se střídají pěšiny a zpevněné cesty a dýchá na vás klid čistého prosvětleného lesa.

Z Jinačovic na Českou vede trasa přes hřeben Baby. Díky hladšímu povrchu převážně zpevněných cest nastoupáte na hřeben rychle a nenásilně. Po překonání horizontu vás čeká kolmovrstevnicový sjezd po červené turistické - úzké, místy rozbité korýtko, občas nějaký kořínek nebo šutřík ( 2.7). Dole se vynoříte na dohled České. Možností, jak odtud do Kuřimi, je povícero, tentokrát trasa vede trochu objížďkou - mírně houpavou prosluněnou otevřenou širokou polní cestou okolo přírodního parku Šiberná a před Kuřimí se vrací k Babě spletí singlíků zařízlých ve vzrostlé louce vychozených místními pejskaři.

Kuřim obkroužíte po panoramatické pěšince, na jejím konci sjíždíte na asfaltovou cyklostezku / silnici a pokračujete na Moravské Knínice.

Na začátku vesnice začíná stoupání do nitra Podkomorských lesů málo známými pěšinami / cestami - nejdříve otevřenou polní cestou s výhledy, pak naučnou stezkou kolem rybníku a od anonymního rozcestí u rozhlehlých koňských ohrad po šotolině až na nejvyšší bod této části trasy. Romantické pěšiny pak kopírují rovinatý, později mírně klesající hřeben, který přejde do hravého, lehkého decentně kořenitého sjezdíku končícího nad Rozdrojovicemi ( 1.5).

Následuje krátký výšlap přes Rozdrojovice a orientačně složitější projetí rozsáhlé zahrádkářské a chatové oblasti s cílem trefit Kořenáč ( 4). Je to prudký technický singletrailový sjezd, převažující povrch této pěšiny se dá snadno tipnout z jejího názvu. Končí dole u přehrady, odtud už zbývá jen kratičké vyjetí po asfaltu na výchozí parkoviště. Alternativně lze tento těžší sjezd vynechat - dvě možnosti kudy jej objet jsou zakreslené v mapě.

23,3 kmdélka

545 mpřevýšení

3fyzická obtížnost

3.5technická obtížnost()

Stáhnout trasu