Trail foto

Naučná

Partner trasy

Trasa začíná na Lesné u Billy, do Soběšic dojedete po stále mírně stoupajících lesních pěšinách s několika malými ďolíky - většina trasy kopíruje červenou turistickou značku. Na konci Soběšic pak začíná dlouhý singletrail (většinou  2.7), plný zatáček a kořínků, je mírně klesající, pro udržení flow je směr tedy podstatný. Technická obtížnost závisí na rychlosti, dobře se zabaví začátečníci i experti. Nejtěžší pasáže ( 4) jsou obvykle kratičké a dají se snadno přenést. Výborná příležitost, jak se naučit ovládat kolo v techničtějším terénu a přitom relativně bezpečně na skoro rovině.

Singletrail ústí v Útěchově U jezírka, kde se trasa stáčí zpět na Brno. Vrací se částečně stejnou cestou, hezká je v obou směrech.

Kousek nad Lesnou se můžete rozhodnout, zda sjedete zpět k Bille po stejné trase (lehký hravý sjezdík, co jste šlapali na začátku nahoru) nebo si okruh protáhnete a sjedete do sympatického, bikersky málo známého, Zaječího údolí.

Sjezd do Zaječího údolí začíná krátkým prudkým úsekem ( 3), navazuje hladká lesní pěšina podél Zaječího potoka (stále mírně klesající) s hravými houpáčky a romantickými jezírky. Při poctivém stoupání nahoru zpět na Lesnou si můžete odškrtnout i kulturní zážitek - návštěvu kaple sv. Antonína.

19,5 kmdélka

426 mpřevýšení

2fyzická obtížnost

2.5technická obtížnost()

Stáhnout trasu