Trail foto

Okolo Baby

Partner trasy

Jedna z nejrovinatějších, nejméně náročných a přitom velmi hravých tras v krásném prostředí přírodního parku Baba.

Trasa začíná v městské části Brno-Ivanovice u obecního úřadu. Ze startu se vydáte do největšího kopce na trase - mírným stoupáním po zpevněné cestě dojedete na okraj přírodního parku Baba, kde se trasa narovná a po vrstevnici objíždí celý přírodní park Baba až do Kuřimi. Stále se pohybujete na hranici lesa s výhledy na Ivanovice, Českou, Lelekovice ... až kam dohlédnete.

Orientační poznámka (možná nedostatečná přesnost GPS): po levé straně široké nezpevněné vrstevnicové lesní cesty nad Ivanovicemi je singletrail, který se z cesty odpojuje a pak se na ni zase vrací - hezky to jde vidět na Open Street Map, následuje průjezd malou zahrádkářskou / chatovou oblastí a na okraji České se opět vratíte na úplný okraj lesa - dlouhý klikatý singletrail ( 1.5) končí až kousek před Kuřimí (široká souběžná zpevněná cesta je tentokrát nad ním / více doleva (ukázat na Open Street Map).

Cesta další zahrádkářkou kolonií na začátku Kuřimi vás dovede k panoramatické pěšince obkružující Kuřim, sjíždíte z ní na konci Kuřimi. Po asfaltové cyklostezce (silnice) pokračujete kousek na Moravské Knínice a poprvé a naposledy se vzdalujete od Baby. Polní cestou pokračujete do Jinačovic a zde se napojujete na extra dlouhý singletrail ( 1), po kterém skoro bez šlápnutí dorazíte až do blízkosti Medlánek. Po houpavých, převážně zpevněných cestách se vracíte do Ivanovic.

21,1 kmdélka

295 mpřevýšení

1fyzická obtížnost

1.2technická obtížnost()

Stáhnout trasu