Trail foto

Ořešínský Vichr

Partner trasy

Startuje se od hřiště v Ořešíně, v oblasti Rakovec, odtud trasa nejdříve mírně pak prudce stoupá po široké šotolinové cestě a kousek před Soběšicemi přechází v pěšinu - méně prudkou, ale stále do kopce.

Na okraji Soběšic se trasa stáčí zpět na Ořešín, trochu si oddychnete v delším rychlém hravém sjezdu (  1.3) k Jezírku pod Útěchovem, který částečně kopíruje místní naučnou stezku. Klasickou bikovou magistrálou této oblasti stoupáte od Jezírka plynule po nezpevněných lesních pěšinách až k Útěchovu. Po krátkém pohodovém sjezdu z nejvyššího bodu se magistrála sbíhá s otevřenou šotolinovou cestou mezi Útechovem a Soběšicemi, a ač je to odtud do výchozího bodu trasy přímou čarou už jen z kopce, v závodním kolečku si dáte dobrovolně vlnku navíc.

Ze šotoliny zatočíte zanedlouho prudce do leva do lesa do lehkého (mimo závod minimálně používaného) sjezdíku, ve kterém vás kromě lesa v závěru pohltí i vzrostlá tráva a husté mlází. Nastoupané výškové zmizí jak mávnutím kouzelného proutku a jste u studánky Pocta vodě. Odtud se po mírně stoupající šotolině rozjedete do dalšího kopce - krátkého a poctivého terénního výšlapu po okraji louky. Pak už jen dolů hezkou, místy hodně kořenitou (  2.7), lesní pěšinou ke startu. Máte-li chuť, sílu nebo nesplněný tréninkový plán, s otevřenou náručí vás jistě přivítá i další runda, v závodě se jich jezdí víc.

Informace k závodu můžete zkusit pohledat na webových stránkách TJ Ořešín.

8,1 kmdélka

205 mpřevýšení

3.5fyzická obtížnost

1.2technická obtížnost()

Stáhnout trasu